Streekbier van Berghoeve?
Zoals jullie weten gebruiken we voor onze bieren graag namen die een relatie hebben met ons mooie Twente. Daarnaast houden we ervan om samen te werken met collega’s uit de streek. Maar een streekbier…. daar was nog nooit van gekomen. Dat was niets voor ons. Ondanks het feit dat we voor een groot deel brouwen met onze eigen gerst en in eigen ketels. Er zijn brouwerij die voor minder een streekbier op de markt hebben gezet.
MAAR…
De uitzondering bevestigd de regel en in onze mooie regio hebben we soms meer te bieden dan dat mensen weten. En daar zijn we best wel trots op. Zo hebben we een schitterend mooi hoogveengebied binnen onze gemeentegrenzen: “De Engbertsdijksvenen”, in de volksmond ook wel “De Pluus” genoemd. En toen we een paar maanden geleden benaderd werden om samen met de Gemeente Twenterand een mooi streekproduct te ontwikkelen om dit gebied te promoten waren we gelijk enthousiast.
We hebben een mooi toegankelijk laag alcoholisch bier gebrouwen van 4.5% met een vleugje vanille en deze afgevuld in 33 cl flessen en mooie 75 cl (cadeau)flessen. Het etiket laat het mooie landschap van de Enbertsdijksvenen zien en er staat een QR code op dit verwijst naar meer informatie over het gebied. Het bier draagt de treffende naam “De Pluus” en is gebrouwen met eigen geteelde brouwgerst van de Mageler Es.

Wil je meer weten over dit gebied en het bier? Klik dan hier.